Araçlarda Egzozdan Neden Su Gelir? - Sultanbeyli Oto Ekspertiz ARA 0532 768 88 32 - Sultanbeyli Oto Ekspertiz, Oto Ekspertiz Sultanbeyli - Oto Ekspertiz, sultanbeyli , araç ekspertiz fiyatı, fiyatları, ekspertiz raporu - Ekspertiz Haber

ÇALIŞMA SAATLERİ: 08:00 - 22:00 ARASI

SULTANBEYLİ OTO EKSPERTİZ'de İNTERNET MÜŞTERİLERİMİZE FULL PAKET 2750 TL FIRSATI KAÇIRMAYIN - 0532 768 88 32

DOKUN ARA YOL TARİFİ KONUM

Ekspertiz » Ekspertiz Haber » Araçlarda Egzozdan Neden Su Gelir?

Araçlarda Egzozdan Neden Su Gelir? Sultanbeyli Oto Ekspertiz


Otomobilleri rölanti halde çalışırken gördüğünüzde zaman zaman egsozdan su aktığını fark etmiş olabilirsiniz. Egsozdan su gelmesi genel olarak normaldir. Motor bazen egzozdan su atabilir. Su damla damla gelebilir. Sabahları gelen bu su damlacıkları bir sorun değildir.

Motor ilk etapta ilk mazotu harcamaya başladığında bir kısmını egzozdan dışarı atar. Motorun içinde biraz nem kalabilir. Motor yavaş yavaş ısındıkça egzoz tarafından dışarı atılır. Bu kısma kadar bu durum normaldir.

Havanın, soğutma siteminde kalması, motorun hararet yapması ve genleşme kapağında arıza mevcut ise motordaki conta hasar alabilir. En kötüsü hararet yapmasından ise, motordaki conta erime durumuna geçer ve bozulma meydana gelir. Contanın baskı altında kalıp işlevini yitirmesi ise su basıncı ile ilgili bir sorun olduğunun işaretidir.

Soğutma suyu, yanma odasına karışır. Sonrasında su, motor yağına karışabilir ve egzozdan dışarı atılır. Motor sağlığı için zararlı olan bir durum ise, motorun bu gibi durumlarda su eksiltmesidir. Bu durumlarda müdahale edilmesi gerekir. Sonrasında önüne geçilemez hasarlara neden olabilir.

Conta hasar aldı ise egzozdan su atılır. Yağın içine su karıştı ise yağ bozulmaya başlar. Bu durumda ise, motor istenilen gibi yağlanma yapmaz. Sonrasında motordaki belli başlı parçalarda yağlanmanın az olmasından yada hiç olmamasından dolayı sorun büyür.

Motordan kısa mesafeli yollarda egzozdan su gelmesi normal karşılanır. Motordaki ayarlar genel olarak sıcak koşullar düşünülerek yapılmıştır. Motor soğuk ise tutarsızlık normaldir. Şayet termostatla alakalı bir sorun var ise motor su ısıtmayabilir. Acilen bakılması gerekir.


sultanbeyli oto ekspertiz oto ekspertiz sultanbeyli sultanbeyli ekspertiz firmaları sultanbeyli araç ekspertiz fiyatı sultanbeyli ekspertiz yapan yerler sultanbeyli oto ekspertiz raporu sultanbeyli expertiz sultanbeyli ekspertiz nerede sultanbeyli oto ekspertiz code oto yenidoğan oto ekspertiz sultanbeyli ekspertiz ne kadar sultanbeyli sanayi oto ekspertiz sultanbeylide oto ekspertiz nerede
whatsapp