Araba Neden Gaz Yemez İşte Detaylar - Sultanbeyli Oto Ekspertiz ARA 0532 768 88 32 - Sultanbeyli Oto Ekspertiz, Oto Ekspertiz Sultanbeyli - Oto Ekspertiz, sultanbeyli , araç ekspertiz fiyatı, fiyatları, ekspertiz raporu - Ekspertiz Haber

ÇALIŞMA SAATLERİ: 08:00 - 22:00 ARASI

SULTANBEYLİ OTO EKSPERTİZ'de İNTERNET MÜŞTERİLERİMİZE FULL PAKET 2750 TL FIRSATI KAÇIRMAYIN - 0532 768 88 32

DOKUN ARA YOL TARİFİ KONUM

Ekspertiz » Ekspertiz Haber » Araba Neden Gaz Yemez İşte Detaylar

Araba Neden Gaz Yemez İşte Detaylar Sultanbeyli Oto Ekspertiz


Arabada gaz yememe olarak tarif edilen terim ve tekleme sorunları araçtaki birkaç sistemle ilişkilidir. Bunlar; ateşleme, yakıt ve filtre, supap ve eksantrik ayarları, egzoz ve katalizör sistemleridir. Bu 4 sistemden birinde oluşabilecek sorun veya sorunlar aracın gaz yememesine yol açabilir. İşte bu 4 sistemde meydana gelebilecek bütün sorunları ve araçta neden gaz yememeye sebep olduğunu sıraladık.

Gaz Kelebek Adaptasyonu:
Ateşleme sistemi elektronik olan araçlar, gaz kelebeği adaptasyonunun ayarının şaşması halinde tekleme ve gaz yememe durumuna maruz kalır. Kirlenme ve kurum tutma problemleri de özellikle LPG'li ve benzinli araçlarda bu probleme sebep olmaktadır.

Rölanti Valf'i (Motoru):
Rölanti motoru, benzinli araçların gaz yememesi ve teklemesinin en büyük nedenlerindendir. Bu parçanın baktırılması sorunu çözebilir.

Katalitik Konvektör (Dönüştürücü) Aksamaları:
Bu problem, katalitik konvektör'ün içerisinin tıkanması ya da dağılması nedenleriyle aracın üretmiş olduğu atık gazı dışarı atmada yetersiz kalarak motorun çalışma dengesinin bozulmasıyla görülür. Dizel araba bu problemi daha çok yaşar ve gaz yememe sorunuyla karşılaşır.

Buji Kablosu İle Bujiler:
Aracın teklemesi ile sonuçlanan bir problem de ateşlemede oluşan arızalardır. Yakıtın yanma odasına alınması ancak bir türlü orada yakılamaması çiğ gaz atımına neden olur ve hatta açık hava filtresinde geri tepmeye, egzoz patlamasına da sebep olabilmektedir.

Enjektör Sorunları:
Benzin enjektörleri, LPG enjektörleri ve dizel mazot enjektörlerinde tıkanmalar ve arızalar oluşması, araca gerekli olan yakıtın, yanma odalarına yeterince ulaştırılamaması ve buna bağlı olarak arabanın boğulması ve gaz yememesine sebep olacaktır.

Ateşleme Bobini:
Ateşleme bobininde bir problem olduğu takdirde yanma odasına ulaşan yakıt, burada yanmadan dışarı atılır ve aracın gaz yememesi sorunu oluşur. Eğer ateşleme bobininde arıza var ise araç bakıma girdiği zaman bu parça da kontrol edilmeli ve her 70-150 bin kilometrede bir yenisiyle değiştirilmelidir.

Filtre Tıkanıklığı:
Aracın bir diğer gaz yememe sebebi de yakıt gereksiniminin sağlanamamasına ve aracın fakir karışım sorunu ile karşılaşmasına neden olan, araçlardaki LPG filtresi ve yakıt filtresinin tıkanması sorunudur.

Pompa Ve Basınç Problemleri:
Araçlardaki yakıt pompa bar değeri belli bir seviyenin altına düşerse ki benzin pompası ya da mazot pompasında bir arıza olması durumunda basınç eksikliği sebebiyle yakıt gelse bile yeterince basınçlı gelmemesinden kaynaklanan sorunların ortaya çıkmasına sebeptir.

Akü Sorunları:
Her arabanın, çalıştırılabilmesi için gereken azami miktarda bir elektrik akımına ihtiyacı vardır. Şarj fakirliği ve şarj dinamosu arızalı olan araçlar tekleyebilir veya gaz yemeyebilir.


sultanbeyli oto ekspertiz oto ekspertiz sultanbeyli sultanbeyli ekspertiz firmaları sultanbeyli araç ekspertiz fiyatı sultanbeyli ekspertiz yapan yerler sultanbeyli oto ekspertiz raporu sultanbeyli expertiz sultanbeyli ekspertiz nerede sultanbeyli oto ekspertiz code oto yenidoğan oto ekspertiz sultanbeyli ekspertiz ne kadar sultanbeyli sanayi oto ekspertiz sultanbeylide oto ekspertiz nerede
whatsapp